Konkurs Artystyczny „Modnie, Muzycznie, Kolorowo”

0 Comments

Konkurs Artystyczny Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Warmińsko – Mazurskiego ,,Modnie, Muzycznie, Kolorowo” pod hasłem ,,Hej wesele!” został zorganizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Suszu i odbył się w dniu 23.05.2023r., pod honorowymi patronatami: Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie Wojewody Warmińsko Mazurskiego Artura Chojeckiego, Starostę Iławskiego Bartosza Bielawskiego i Gmina Susz Burmistrza Susza Krzysztofa Pietrzykowskiego.

Celem wtorkowego spotkania w Suszu była prezentacja potencjału artystycznego podopiecznych Środowiskowych domów samopomocy, a także integracja osób z niepełnosprawnościami. Tego dnia było głośno, radośnie, weselnie i bardzo przyjaźnie, w tak weselnych rytmów integrujących wszystkich przybyłych na konkurs uczestników.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: pokaz mody i tańca weselnego, w którym prezentowano taniec i strój weselny. W prezentacjach placówek były tańce i stroje różnych regionów polski i innych krajów, pokazy obyczajów, oczepin, dziadów, kapel i stylów ubioru z różnych epok. W kategorii plastycznej rywalizacja polegała na wykonaniu kartki z życzeniami dla młodej pary.

W konkursie wzięli udział uczestnicy Środowiskowych Domów Samopomocy z Lidzbarka, Śds Prejłowo , Iławy, Wolnicy, Henrykowa, Wygody, Piotraszewa, Lubawy, Malborka, Marcinkowa, Śds Iłowo-Osada, Sds Kwietniewo, Przezmarka, Tardy, Łukty, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Oddział Okręgowy w Morągu Śds Morąg, Susza, „Dworek” z Olsztyna, Środowiskowy Dom Samopomocy Lazarus z Elblaga, Warsztat Terapii Zajęciowej w Suszu, DPS z Susza, Świetlicy Socjoterapeutycznej „Tęcza” z Zalewa. W sumie 23.05.2023r. w Suszu rywalizowało 120 podopiecznych, reprezentujących 23 placówki.

Organizatorzy składają podziękowania za ufundowanie nagród rzeczowych za zajęcie 1 miejsca w konkursie pokaz mody i tańca Burmistrzowi Susza Krzysztofowi Pietrzykowskiemu oraz za zajęcie 1 miejsca w konkursie plastycznym Staroście Iławskiemu Bartoszowi Bielawskiemu, jak również ufundowanie nagród za uczestnictwo dla wszystkich placówek Adrianowi Mirowskiemu z firmy SNARTO z Kwidzyna oraz Zdzisławowi Zdzichowskiemu – Prezesowi Zakład Usług Komunalnych Spółka z o.o. w Suszu.

Podziękowania szczególne za wsparcie i pomoc w organizacji konkursu składane są również wolontariuszom z grupy „Boże Antki” z Zespół Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu, CSiR Susz, Suski Ośrodek Kultury.

Categories: